Tym samym spółka jako pierwsza spośród firm specjalizujących się w tworzeniu i wykorzystywaniu systemów informacji przestrzennej dla administracji publicznej dołączyła do wąskiej grupy 26 przedsiębiorstw posiadających taki status, których działania cechują się szczególną innowacyjnością oraz unikalnością rozwiązań. Nadanie statusu CBR, oprócz samego wyróżnienia, stwarza gliwickiej firmie nowe możliwości oraz pozwala na dalszy rozwój prowadzonych przez nią prac badawczych.
Obecna działalność firmy koncentruje się na trzech segmentach rynku systemów przestrzennych dla administracji, gospodarki i obywateli wspomagających budowę istotnych elementów społeczeństwa informacyjnego:
• Infrastruktura Informacji Przestrzennej (IIP), a w szczególności geoportale oraz hurtownie danych i metadanych zapewniające integrację i powszechny dostęp przez internet do różnorodnych rodzajów geoinformacji gromadzonej i aktualizowanej przez sektor administracji publicznej, instytucje badawczo-rozwojowe i organizacje prywatne.
• Systemy dla samorządu (e-urząd/e-administracja) zapewniające kompleksowe wykorzystanie geoinformacji, w tym obsługę obywateli i przedsiębiorstw.
• Systemy zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego wspierające sprawne funkcjonowanie instytucji zarządzania kryzysowego i służb ratowniczych.
Wdrażanie powyższych rozwiązań jest wspierane przez doradztwo oraz kształcenie specjalistów w zakresie wdrażania i eksploatacji systemów IIP, m.in. poprzez prowadzenie wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach Studium Podyplomowego GIS. W kształceniu specjalistów wykorzystywane są własne systemy zdalnej edukacji (e-Learning) umożliwiające tworzenie interaktywnych kursów szkoleniowych obsługiwanych przez portale edukacyjne w trybie zdalnego nauczania.