W ocenie producenta najważniejszą nowością jest ReCap (fot.) – usługa „w chmurze” umożliwiająca włączanie do projektów 3D fizycznie istniejących obiektów przy wykorzystaniu skanów laserowych i zdjęć. Zamiast rozpoczynać pracę od pustego ekranu, projektanci i inżynierowie mogą dodawać, modyfikować, weryfikować i dokumentować swój projekt w zależności od kontekstu. W ReCap można np. cyfrowo ominąć istniejący most lub rozszerzyć znajdującą się pod nim drogę i za pomocą dokładnych danych pomiarowych sprawdzić wykonalność projektu. Na etapie konstrukcji można uruchomić cyfrowe wykrywanie konfliktów i kolizji, aby sprawdzić, czy istniejąca infrastruktura nie będzie przeszkadzać w realizacji projektu. Urbaniści mogą natomiast uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania projektowe dotyczące dużych obszarów, np. jaka część powierzchni dachu będzie znajdować się w cieniu lub będzie pokryta roślinnością.
Wśród nowości w oprogramowaniu AutoCAD 2014 do najciekawszych można zaliczyć narzędzie LiveMaps. Umożliwia ono lokalizowanie dwu- i trójwymiarowych danych projektowych opracowanych w tej aplikacji na podkładzie map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych Bing Maps. Jeśli urządzenie z AutoCAD-em posiada wbudowany odbiornik GPS, opcja LiveMaps pozwala także na wyświetlenie współrzędnych użytkownika na tle danych projektowych i podkładowych.
Inne nowości w AutoCAD 2014 to m.in.:
• zakładki plików, które zapewniają szybkie przełączanie się między otwartymi rysunkami lub tworzenie i otwieranie dodatkowych rysunków;
• kompatybilność z systemem Windows 8;
• Feed Design – społecznościowe narzędzie ułatwiające współpracę wielu użytkowników przy jednym projekcie (przesyłanie wiadomości tekstowych, rysunków, danych projektowych itp.).