Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji były cena (70%) oraz termin dostarczenia ostatecznej wersji analizy (30%). Oferty w postępowaniu złożyły dwa podmioty:
• CA Consulting z Warszawy (firma świadcząca usługi doradcze i konsultingowe oraz realizująca projekty informatyczne); wartość oferty – 49,2 tys. zł brutto, termin realizacji zamówienia – 70 dni;
• DND Dariusz Barcikowski z Kozienic (przedsiębiorstwo świadczące m.in. usługi z zakresu geodezji i geomatyki); 134,1 tys. zł, 77 dni.
Spośród nich MIB wybrał ofertę firmy CA Consulting z Warszawy.
Celem opracowanych „dobrych praktyk” będzie dostarczenie wiedzy na temat wydajnej organizacji pracy w PODGiK zmierzającej do osiągnięcia pełnej informatyzacji ośrodka oraz informacji o kolejności podejmowania działań w zakresie cyfryzacji zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym w szczególności budowy baz danych zgodnych z modelami danych, ujętych w przepisach prawa. Wiedza ta będzie rekomendacją dla pozostałych PODGiK na terenie kraju i pozytywnie wpłynie na proces tworzenia baz danych prowadzonych przez starostów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zebrane „dobre praktyki” staną się zasobem informacyjnym gromadzącym w usystematyzowany sposób wiedzę o wszystkich czynnikach i doświadczeniach wpływających na skuteczne zautomatyzowanie działań PODGiK, w tym zcyfryzowanie danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Opis przedmiotu zamówienia
Zamówienia realizowane jest w ramach projektu pn. „Opracowanie praktycznego informatora dla inwestorów w zakresie prawa budowlanego (z uwzględnieniem możliwości zastosowania środków poprawy efektywności energetycznej w budynkach w tym wprowadzanie innowacyjnych technologii)”.