Celem konferencji, która corocznie odbywa się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, jest wymiana osiągnięć studenckich kół naukowych działających na uczelniach wyższych w kraju i za granicą. W tym roku uczestnicy seminarium mogli prezentować referaty i postery w kilkunastu sekcjach tematycznych. Najlepsze z nich zostały nagrodzone.
W sekcji nauk technicznych
drugie miejsce zajÄ…Å‚
Mariusz UrbaÅ„ski z KNGiK PW (na fot. obok) za referat pn. „Wykorzystanie integracji technik fotogrametrycznych do analizy zmian drzewostanów”. Badania dotyczyÅ‚y lat 2012-2017 i objęły warszawskÄ… dzielnicÄ™ Wilanów. Do realizacji zadania autor wykorzystaÅ‚ dane pochodzÄ…ce z lotniczego skanowania laserowego oraz cyfrowe zdjÄ™cia lotnicze. NadrzÄ™dnym celem pracy byÅ‚o uzyskanie odpowiedzi na pytania, jak duże zmiany w zasiÄ™gu i wysokoÅ›ciach drzewostanów zaszÅ‚y w badanym okresie oraz jaki jest stan wystÄ™powania drzew w 2017 roku.
Rozkład wyciętych drzewostanów według wysokości drzew na tle modelu cieniowanego dla 2017 r. (źródło: Mariusz Urbański)W tej samej sekcji doceniono także
BartÅ‚omieja Majerskiego z KNGiK PW, który za referat pn. „Stworzenie niskobudżetowego systemu detekcji satelitów znajdujÄ…cych siÄ™ na niskich orbitach okoÅ‚oziemskich” otrzymaÅ‚
wyróżnienie.
NadmieÅ„my, że laureatem I miejsca byli Konrad Panas i Jakub Snarski z Politechniki BiaÅ‚ostockiej za pracÄ™ „Przystosowanie spalinowej jednostki napÄ™dowej pojazdu CMS-04 do wymogów regulaminu 2017-18 Formula SAE”.
Lista wszystkich referatów i posterów w sekcji nauk technicznych