Pierwszego dnia (18 listopada), dzięki uprzejmości firmy Esri Polska uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących tematyki „GIS i drony w służbie człowiekowi”, „Wirtualna wycieczka po geoportalu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie” oraz „ArcGIS Urban – nowy wymiar inteligentnego rozwoju miasta”, natomiast pracownicy Instytutu Geografii pokazali, jak wykorzystywać „Zasoby sieciowe Systemów Informacji Przestrzennej”.
Drugi dzień (19 listopada) miał charakter warsztatów, na których można było dowiedzieć się, w jaki sposób tworzyć numeryczny model terenu i jego pochodne na podstawie danych LiDAR oraz jak należy dokonywać wizualizacji danych statystycznych w GIS.
W tegorocznych obchodach GIS Day on-line uczestniczyło około 120 osób. Wszystkim uczniom szkół średnich, studentom, nauczycielom oraz wolnym słuchaczom organizatorzy dziękują za aktywność oraz zainteresowanie, a zwycięzcom konkursów organizowanych z tej okazji Dnia GISu gratulują. Zapowiadają też, że na profilu Instytutu na FB niebawem ukażą się na materiały z sesji warsztatowej.