W przypadku osnowy poziomej pozwala ona na pobieranie skanów katalogów kartotekowych w układzie 1942. Zawierają one katalogi punktów osnów podstawowych, poligonizacji precyzyjnej oraz poligonizacji technicznej z danymi od powstania punktu do lat 70. XX wieku. Kartoteki zawierają współrzędne punktów w różnych układach archiwalnych. Podstawowy to 1942 (w pasach 3- i 6-stopniowych), a oprócz tego także: Borowa Góra, lokalny, Ranberg G-K, Helmertum G-K i inne. Jak wyjaśnia GUGiK, tego typu informacje są poszukiwane przez geodetów przy modernizacjach i tworzeniu ewidencji gruntów.
Z kolei dla osnowy wysokościowej nowa warstwa udostępnia zeskanowane katalogi niwelacyjne Kronsztadt60. Zawierają one dane linii niwelacyjnych po II kampanii pomiarowej. W katalogach zawarte są informacje zarówno o sieciach I oraz II klasy, jak również o niwelacji lokalnej.
Nową warstwę znajdziemy w grupie „Dane do pobrania” i podgrupie „Osnowa geodezyjna”. W celu pobrania paczki danych należy kliknąć interesujący nas zasięg katalogu w kroju układu 1942 oraz wybrać usługę WMS „Archiwalne Kartoteki Osnów”.