Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski, skierowany jest do uczniów klas maturalnych oraz absolwentów szkół średnich posiadających świadectwo dojrzałości. Ma na celu rozwijanie zainteresowań w zakresie planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych oraz wyłonienie osób zainteresowanych problematyką gospodarowania przestrzenią.
Laureaci Konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek gospodarka przestrzenna prowadzonym na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej z pominięciem procedury kwalifikacyjnej w roku akademickim 2021/2022.
Pierwszy etap (eliminacyjny) odbywa się drogą internetową i polega na zarejestrowaniu się w systemie informatycznym obsługującym Konkurs, gdzie udostępnione zostaną zadania w formie pytań testowych. Jego uczestnicy rozwiązują zadania samodzielnie w domu. Po zalogowaniu się do systemu uczestnik ma ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Spośród puli pytań system losowo wybiera 30 pytań o różnym stopniu trudności. Etap ten potrwa do końca lutego.
Drugi etap (centralny) odbędzie się w formie pisemnej 19 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Zakwalifikowanych zostanie do niego 40 uczestników o najwyższej liczbie punktów uzyskanej w pierwszym etapie.
Trzeci etap (finałowy), do którego zakwalifikowanych zostanie 10 najlepszych uczestników, odbędzie się w formie ustnej 19 marca, w dniu zakończenia etapu drugiego pod nadzorem Komisji Konkursowej. Listę uczestników zakwalifikowanych do Finału Konkursu ustala Komisja Konkursowa.
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu dostępne są
na stronie WWW, można je również śledzić
na FB.