Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-04-03 | Teledetekcja, Imprezy

Trwa Tydzień Fotogrametryczny w Stuttgarcie

W Stuttgarcie odbywa się właśnie (1–4 kwietnia) 59. edycja Tygodnia Fotogrametrycznego (PhoWO – Photogrammetrische Woche). Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania – w którym uczestniczą naukowcy i praktycy z całego świata – jest „Rozwój w fotogrametrii, teledetekcji i geoinformatyce”.


Ilustracja: Trwa Tydzień Fotogrametryczny w Stuttgarcie <br />
Uczestnicy tegorocznego PhoWo z Polski
Uczestnicy tegorocznego PhoWo z Polski

59. Tydzień Fotogrametryczny różni się od poprzednich. Spotkanie skrócono z 5 do 4 dni i przeniesiono z września na kwiecień. Ponadto zmianie uległo miejsce wydarzenia – z murów Uniwersytetu w Stuttgarcie uczestnicy przenieśli się do pięknego, XIX-wiecznego „Domu Gospodarki” („Haus der Wirtschaft”).

Początki PhoWo sięgają 1909 roku, kiedy to Carl Pulfrich zorganizował pierwszy „wakacyjny kurs fotogrametrii”. Od 1973 roku konferencja organizowana jest przez Uniwersytet w Stuttgarcie.

W tym roku w kolejnych dniach do południa odbywają się wykłady, a po południu – warsztaty, na których prezentowane są najnowsze rozwiązania technologicznie. Podczas 59. Edycji Tygodnia Fotogrametrycznego prezentują się następujące firmy: Vexcel Imaging, IGI, Leica Geosystems, Riegl, Trimble/Inpho, Esri/nFrames.
Sesje referatowe podzielone są tematycznie i każdego dnia dotyczą innej problematyki:
• sensory i pozyskiwanie danych,
• fotogrametria, uczenie maszynowe,
• rolnictwo i leśnictwo, SLAM, chmury punktów,
• AR, fotogrametria, crowdsourcing, dziedzictwo kulturowe.

W tym roku zarejestrowano ponad 200 uczestników z całego świata. Polska reprezentowana jest przez przedstawicieli z pięciu uczelni (AGH w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, UWM w Olsztynie oraz WAT w Warszawie) – łącznie 9 uczestników. Ponadto w Tygodniu Fotogrametrycznym bierze udział prof. Dorota Iwaszczuk, kierownik Katedry Teledetekcji i Analizy Obrazu Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt, absolwentka AGH w Krakowie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

Dr hab. inż. Sławomir Mikrut, prof. AGH


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2