59. Tydzień Fotogrametryczny różni się od poprzednich. Spotkanie skrócono z 5 do 4 dni i przeniesiono z września na kwiecień. Ponadto zmianie uległo miejsce wydarzenia – z murów Uniwersytetu w Stuttgarcie uczestnicy przenieśli się do pięknego, XIX-wiecznego „Domu Gospodarki” („Haus der Wirtschaft”).
Początki PhoWo sięgają 1909 roku, kiedy to Carl Pulfrich zorganizował pierwszy „wakacyjny kurs fotogrametrii”. Od 1973 roku konferencja organizowana jest przez Uniwersytet w Stuttgarcie.
W tym roku w kolejnych dniach do południa odbywają się wykłady, a po południu – warsztaty, na których prezentowane są najnowsze rozwiązania technologicznie. Podczas 59. Edycji Tygodnia Fotogrametrycznego prezentują się następujące firmy: Vexcel Imaging, IGI, Leica Geosystems, Riegl, Trimble/Inpho, Esri/nFrames.
Sesje referatowe podzielone są tematycznie i każdego dnia dotyczą innej problematyki:
• sensory i pozyskiwanie danych,
• fotogrametria, uczenie maszynowe,
• rolnictwo i leśnictwo, SLAM, chmury punktów,
• AR, fotogrametria, crowdsourcing, dziedzictwo kulturowe.
W tym roku zarejestrowano ponad 200 uczestników z całego świata. Polska reprezentowana jest przez przedstawicieli z pięciu uczelni (AGH w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, UWM w Olsztynie oraz WAT w Warszawie) – łącznie 9 uczestników. Ponadto w Tygodniu Fotogrametrycznym bierze udział prof. Dorota Iwaszczuk, kierownik Katedry Teledetekcji i Analizy Obrazu Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt, absolwentka AGH w Krakowie.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.